Internetowi przedsiębiorcy

http://kulczykinvestments.com/

W XXI wieku pojawiły się zupełnie nowe możliwości dla osób interesujących się nowymi technologiami. Rozwój i popularyzacja Internetu sprawiły, że medium to pozwoliło w szybkim czasie wzbogacić się wielu początkującym przedsiębiorcom. Zakładali oni tak zwane start-upy za naprawdę niewielkie pieniądze, żeby nawet po kilku miesiącach znacznie je pomnożyć.

Oczywiście, nie wszystkim młodym i zdolnym przedsiębiorcom się to udało, ale zdaje się, że nadal warto próbować swoich sił w tej branży. Największym plusem start-upu jest to, że do jego założenia nie potrzeba dużych pieniędzy. Niektóre firmy startowały niemal z zerowym kapitałem i korzystały ze wsparcia takich podmiotów, jak inkubatory przedsiębiorczości.

Oczywiście, bazowanie na obcym kapitale w pewien sposób obniża zyski z udanego przedsięwzięcia, jednak i tak potrafią być one dość duże. Za granicą jako start-upy działały na początku firmy Google czy Facebook, a w Polsce portale Nasza Klasa i GoldenLine. Jak widać, Internet czasami pozwala przedsiębiorcom na bardzo szybkie osiągnięcie sukcesu.