Kilka faktów o drewnianych paletach

www.wydminy.info.pl gazomierze

Najpopularniejszy typ palet drewnianych to palety EURO. Może je produkować jak i naprawiać każda firma, która posiada licencję EPAL. Niektóre koleje narodowe krajów europejskich również posiadają licencję na produkcję palet EURO. Jeżeli drewniana paleta była wcześniej naprawiana to można to poznać po charakterystycznym gwoździu naprawczym z symbolem EPAL.

Jeżeli paleta była np. naprawiana w kraju, w którym licencja jest wydawana przez kolej narodową to stosuje się zasady tej kolei. Jeżeli paleta jest naprawiana przez firmę bez licencji lub ma widoczne uszkodzenia, to traktowana jest jako nie EURO. W dokumentach spedycyjnych oraz magazynowych palety EURO określa się jako EUP.

https://pozbruk.pl/

Wszystkie palety czyste oraz zadbane kwalifikuje się jako I gatunek. Palety zabrudzone, z widocznymi śladami zużycia to II gatunek. Obecnie palety drewniane często są zastępowane przez palety plastikowe, które są trwalsze. Palety z tworzyw sztucznych w porównaniu z drewnianymi są też dużo lżejsze, co ma znaczenie przy transporcie, zwłaszcza powietrznym.