Kominek, miło, sympatycznie i czasem też ekonomicznie

www.octopus.edu.pl

A przecież piec gazowy może służyć do utrzymania temperatury w okolicy 18ᵒC- 19ᵒC a kolejne kreski ciepła na termometrze możemy uzyskać wykorzystując inne formy ogrzewania. Wszelkiego rodzaju kozy czy też kominki pomagają w dogrzaniu powierzchni mieszkalnej jednocześnie wykorzystując alternatywne rodzaje paliwa a przy okazji stwarzając miłą atmosferę.

Opcji mamy dużo, kominki otwarte czy też z zamkniętą komorą spalania, ( czyli te dla nas bezpieczniejsze), ogrzewające cały dom dzięki zamontowaniu płaszcza wodnego oraz pompy ciepła pomagającej rozprowadzić nagrzaną wodę do kaloryferów umiejscowionych w każdym z pomieszczeń, czy też grawitacyjnie je rozprowadzające. Kominki, w których palimy drewnem, sprasowanymi klockami trocin lub brykietem są naprawdę ciekawym pomysłem, możliwe do wykorzystania nawet w małych pomieszczeniach mieszkalnych.

Zawsze jednak pamiętać musimy, żeby zabezpieczyć odpowiednią ilość opału na cały okres grzewczy, co też jest niemałym wydatkiem finansowym. Jednak najważniejszą oszczędność, jaką możemy poczynić w kwestii ogrzewania jest jego nienadużywanie.

Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do wysokiej temperatury panującej w domu, tylko, po co, bo przecież ani to nie jest zdrowe ani tym bardziej tanie. Może jednak lepiej się trochę hartować utrzymując temperaturę w okolicy 20ᵒC i przy okazji nie uszczuplać tak bardzo swoich zasobów pieniężnych?.