Niezależność w czterech ścianach

Budowa domów jednorodzinnych (Warszawa) nowe inwestycje Poznań Jeżyce http://jandach.pl/pl/deweloper-poznan-jezyce Deweloper Poznań Jeżyce - domy i mieszkani

Własny dom ma wiele plusów, choć są i tacy, którzy są gotowi wymieniać słabsze strony tego rozwiązania. Jednak wydaje się, że plusy w dalszym ciągu przeważają.

Do najczęściej podnoszonych argumentów decydujących o przewadze domu nad mieszkaniem zaliczamy niezależność, którą uzyskują jego właściciele. Własna działka, własny obiekt, ogródek na wyłączny użytek i zero sąsiadów za ścianą.

Sami decydujemy o tym, kiedy i w jakim zakresie chcemy inwestować w posiadaną nieruchomość. Pole do manewru jako właściciele mamy ogromne i bez wątpienia jest to wielki atut.

Oczywiście za każdym przywilejem wynikającym z posiadania domu idą również bardzo konkretne zobowiązania, które ciężko w tej kalkulacji pominąć. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że mając własny dom musimy brać za niego odpowiedzialność.

Gdy pojawi się usterka, nie rozwiąże tego za nas fundusz remontowy ani pogotowie techniczne wspólnoty mieszkaniowej. Musimy zadziałać sami, a wszelkie ewentualne naprawy pokryć z własnej kieszeni.

Dlatego ważne jest, aby od początku stan techniczny domu nie budził żadnych zastrzeżeń.