Palety fitosanitarne

Sprzedajemy części zamienne do maszyn budowlanych w promocyjnych cenach

Palety fitosanitarne to palety, które mają różne wymiary standardowych oraz niestandardowe. W procesie produkcji są poddawane obróbce termicznej zgodnie z normami IPPC ISPM 15:2009. Obróbka fitosanitarna, inaczej zwana fumigacją, polega na poddaniu gotowych palet drewnianych lub samego drewna paletowego obróbce termicznej.

Temperatura musi osiągnąć co najmniej 56 stopni Celsjusza, a cały proces nagrzewania nie powinien trwać krócej niż 30 minut. Taki zabieg zabija agrofagi kwarantannowe, które żyją w drewnie. Dzięki obróbce fitosanitarnej opakowania drewniane, które poddano temu procesowi mogą zostać wywiezione poza granice Unii Europejskiej. Na drobne narzędzia można wykorzystać wieszak z napisem.

Ich transport jest wówczas bezpieczny i nie naraża na choroby osoby zamieszkujące kraje przeznaczenia eksportowanych towarów. Zabiegowi fitosanitarnemu może zostać poddane każde drewno, o ile nie zawiera kory. Palety fumigowane oznacza się poprzez wypalenie na nich charakterystycznego znaku kłosa pszenicy z napisem IPPC.

Nadaje się im też indywidualny numerem producenta.