Stawianie domu wiosną

https://www.bisnode.pl/wiedza/newsy-artykuly/najwieksi-generalni-wykonawcy/

W naszych warunkach klimatycznych rynek budowlany ożywia się wiosną i jesienią. Są zwolennicy rozpoczynania budowy w obu tych terminach. Wybór konkretnego zależy od wielu czynników. Obydwa terminy mają zalety i wady.

Częściej jednak place budów uaktywniają się na wiosnę. Dni robią się wtedy coraz dłuższe i istnieje szansa na wykonanie większego zakresu robót budowlanych. Inwestorzy mogą wtedy spokojnie zlecić wykonanie niezbędnych prac ziemnych, ekipa budowlana ma czas na wykonanie fundamentów i przestrzeganie wszelkich terminów technologicznych. Robotnicy zatrudnieni przy stawianiu ścian budynku mogą pracować na dwie zmiany, żeby wykorzystać długie wiosenne i letnie dni.

Przy sprzyjającej aurze nawet prace wykończeniowe mogą się odbywać do późnej jesieni. W efekcie tak intensywnej budowy istnieje szansa na to, iż przed zimą inwestor będzie mógł się wprowadzić do nowego domu. Stawianie domu w okresie wiosennym rozpoczyna się właściwie już zimą, kiedy to właściciel i inwestor może dokładnie zaplanować wszystkie prace, opracować kosztorys budowy, zorganizować wykonawców, a przede wszystkim załatwić konieczne formalności w urzędach. Niezwykle ważne jest też przemyślenie strategii związanej z dostarczaniem poszczególnych produktów potrzebnych robotnikom na każdym etapie budowy.

Komu zależy na szybkim i sprawnym wybudowaniu domu, na pewno będzie czuwał nad tym, by nie dopuścić do żadnych przestojów. Wszystkie te założenia i planowanie mają sens wtedy, gdy inwestor może zapewnić swojemu przedsięwzięciu płynność finansową.