Zabawki odpowiednie do wieku

https://swede.pl/

Producenci oferują nam wiele najróżniejszych zabawek, jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszystkie są odpowiednie dla wszystkich dzieci. Czasami o tym podziale będzie decydował wiek, a to oznacza, że zanim kupimy zabawkę, która nam się spodobała, powinniśmy się upewnić, czy jest ona odpowiednia do wieku dziecka. Zarówno jeśli dziecko będzie na nią za małe, jak i za duże, może się okazać, że podarowana mu przez nas zabawka nie sprawia mu zbyt wielkiej radości. Dlatego zanim weźmiemy daną zabawkę i za nią zapłacimy, warto wszystko dokładnie przemyśleć.

Jest dla starszych?

Oglądamy jakąś zabawkę i okazuje się, że jest ona dla starszych dzieci niż to, któremu chcemy ją podarować? Z jednej strony może nam się wydawać, że to nic, bo dziecko do niej dorośnie. Jednak może się okazać, że kiedy już ją zobaczy, nie będzie chciało jej oddać, aby zabawka poczekała za nim do odpowiedniego wieku, albo do tego czasu może pojawić się coś fajniejszego.

Zbyt duża zabawka, może się okazać za bardzo skomplikowana dla takiego dziecka, a to oznacza, że zabawa zamiast sprawiać radość będzie frustrowała i będzie sprawiała, że dziecko będzie wpadało w złość. Dodatkowo może się okazać, że będzie ona posiadała małe elementy, a to z kolei będzie stanowiło zagrożenie, że dziecko je połknie. A im ono będzie mniejsze, tym to prawdopodobieństwo będzie większe. Dlatego dokładnie powinniśmy się zastanowić czy faktycznie jesteśmy pewni, że dana zabawka będzie odpowiednim wyborem, czy może jednak powinniśmy znaleźć coś bardziej pasującego do wieku.

Co gdy jest za duże?

Może się też zdarzyć tak, że jakaś zabawka będzie proponowana dla mniejszych dzieci, niż to nasze. Wówczas jeśli zdecydujemy się na jej kupienie, szybko może się okazać, że trafiła ona na półkę i dziecko się nią nie interesuje, bo jest dla niego za nudna.

Bo bez trudu zrozumiało co tam trzeba zrobić, błyskawicznie wykorzystało wszystkie możliwości danej zabawki i obecnie nie ma ona przed nim żadnych tajemnic. Dlatego też, nie warto kupować zabawki, przy której wskazane jest, że przeznaczona jest dla młodszych dzieci, niż to dziecko, któremu chcemy ją podarować. Ono szybko się nią znudzi, a my będziemy mieli poczucie źle wydanych pieniędzy. Warto tak dobierać zabawki, aby były one dopasowane do dziecka pod względem wieku. Wówczas nie będą dla niego ani zbyt skomplikowane, ani za łatwe, a zabawa nimi będzie przynosiła wiele radości. Zazwyczaj na opakowaniu mamy podane dla dzieci w jakim wieku jest dana zabawka, aby mogło się nią odpowiednio bawić.