Zielone ogrodzenie

akcesoria na gaz propan-butan

W miastach coraz popularniejsze stają się żywopłoty, które stanowią swego rodzaju ogrodzenie. Zalet żywopłotu jest wiele. Przede wszystkim zwiększa poczucie prywatności, bowiem gęsta zieleń uniemożliwi dostrzeżenie ciekawskim tego, co znajduje się na posesji. Ponadto takie ogrodzenie jest doskonałą barierą nie tylko przed ludźmi, ale także przed zwierzętami.

Dzięki temu posiadłość będzie wolna od bezpańskich kotów czy psów. Część ekspertów uważa, że żywopłot zabezpiecza budynek przed zabrudzeniem. Decydując się na naturalne ogrodzenie należy wziąć pod uwagę jego rodzaj. Bardzo popularne są szpalery, czyli określona liczba krzewów, które zostały posadzone w jednym rzędzie.

Takie krzewy wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, przede wszystkim regularnego przycinania. Ponadto sadząc krzewy należy zachować stosowną odległość, która uzależniona jest od gatunku roślin. Jest to spowodowane ich rozrostem. Krzewy będą zatem odpowiednie na większych działkach.

Wybierając krzewy warto również zwrócić uwagę na to, czy są one zimozielone. Dzięki temu prywatność domowników będzie chroniona także jesienią i zimą. Do innych, polecanych rozwiązań zaliczają się pnącza, które zajmują znacznie mniej miejsca, niż szpaler. Ponadto większość tego typu roślin charakteryzuje się unikalnym zabarwieniem, w szczególności jesienią.

Pnącza wymagają mniejszej pielęgnacji niż krzewy. Możemy je bowiem przycinać dopiero wtedy, gdy uznamy, że rosną zbyt gęsto.