Dobór grzejników

Mamy części zamienne koparek dostępne w dużych ilościach

Prawidłowe ogrzewanie domu to jedna z najważniejszych rzeczy, o jakie musimy zadbać przy jego budowie. Na rynku mamy do wyboru bardzo duży wachlarz modeli grzejników, co skłania szczególnie niedoświadczone osoby do podejmowania swoich decyzji na podstawie estetyki.

Dąbrówka domy szeregowe rynek pierwotny Dąbrówka Deweloper Dąbrówka, domy i mieszkania w Dąbrówce

Tymczasem nie każdy grzejnik nadaje się do każdego rodzaju instalacji grzewczej. Na jakie parametry należy więc zwrócić uwagę? Pierwszy z nich to moc grzejnika – na tej podstawie ustalimy, jak duży musi być grzejnik, aby ogrzał całe pomieszczenie.

Dziś najpopularniejszym rozwiązaniem jest uwzględnianie mocy i typu grzejników już na etapie projektu budowlanego. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu o tym zapomnieliśmy – zróbmy to na etapie planowania instalacji grzewczej.

Jak prawidłowo dobrać moc grzejnika do pomieszczenia? Wszystkie parametry kaloryferów podane są zazwyczaj w katalogach, jednak mimo to, robienie samodzielnych wyliczeń jest dość ryzykowne. Jeśli z jakiś powodów nie chcemy korzystać z pomocy specjalisty, lepiej wybrać grzejnik o mocy nieco wyższej niż potrzebna do ogrzania pomieszczenia – jest to lepsze rozwiązanie niż wybranie zbyt małego kaloryfera.