Ciepła woda

https://www.rector.pl/kategorie/stropy-dla-dewelopera

Ogrzewanie wody w naszym domu to zadanie wykorzystujące dużą ilość energii i to przez cały rok. Oczywiście większych oszczędności doszukujemy się przede wszystkim w mniejszym zużyciu i lepszym jej wykorzystaniu.

Ale to nie wszystko. W tym miejscu bardziej zainteresujmy się tematem jak najtańszego, osiągnięcia komfortowej temperatury wody w naszym domu.

www.dj-distribution.pl

Pierwsze pytanie ogrzewać gazem czy też prądem. Ze względu na fakt, iż gaz ziemny jest o wiele tańszy w stosunku do prądu jego wykorzystanie będzie korzystniejsze.

Najbardziej popularnym sposobem są podgrzewacze przepływowe lub też pojemnościowe. Plusy tego pierwszego są na pewno większe, gdyż ogrzewa on tylko wodę aktualnie wykorzystywaną a nie taką na zapas.

Jednym z bardziej popularnych sposobów ograniczenia kosztów wynikających z ogrzewania wody jest montaż kolektorów słonecznych, wykorzystujących bądź, co bądź darmową energię słoneczną. Koszt ich instalacji, obsługi i konserwacji nie jest niski, ale pozwala na osiągnięcie znaczących oszczędności szczególnie w sytuacji, gdy nasz dom położony jest w miejscu bardzo nasłonecznionym.

Warto, więc tą propozycję przemyśleć.