Materiały budowlane na ściany

kątowniki nierdzewne

Coraz częściej osoby budujące dom decydują się na ściany dwuwarstwowe, które tylko zyskują na popularności. Powodów tego jest kilka – choćby niskie koszty, ale i prostota oraz niezbyt duża grubość muru, który w domyśle i tak zostanie jeszcze ocieplony. Ale jak wybrać właściwy materiał do zbudowania takiej ściany? Opcji jest kilka, a wśród nich m.

in. beton, ceramika czy tzw. silikaty.

Do betonu wykorzystuje się zaprawę tradycyjną, która jest tańsza od zaprawy klejowej, która to z kolei zapewnia lepszą izolację termiczną, ale nieco bardziej komplikuje budowę. Sam beton bardzo łatwo się szlifuje, tnie i bez problemu wierci się w nim otwory. Równie popularna jest ceramika, choć coraz częściej zamiast wersji tradycyjnej stawia się na ceramikę poryzowaną, która gwarantuje wysoką izolacyjność termiczną, ale koszty jej zakupu są niestety dość drogie.

www.akademiamaratonu.pl

Najtańsze są z kolei silikaty, czyli bloczki wapienno-piaskowe, które mają niskie właściwości termoizolacyjne, ale dobrze zbierają ciepło i według ekspertów są najzdrowszą opcją na rynku.